WordPress 24 Eylül 2009

4 Adımda Blog Oluşturun

default-HelloBir blog oluşturmak için aşağıdaki 4 adımı izlerseniz kolaylıkla blog yükleyebilir ve tasarlayabilirsiniz.

Internet hala birçok blog, web sitesi veya reklamverenler için imkanlar sunuyor. Sizinde insanlarla paylaşmak istedikleriniz varsa veya ürünlerinizi teşvik etmek ve tanıtmak istiyorsanız bloglama tam size göre olabilir. Blogunuzu oluştururken makaleler yazabilir, video veya fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve para kazanmak içinde reklam görüntüleyebilirsiniz.
Peki, blog oluşturmak için izlemeniz gereken ilk 4 adım nedir? Bakalım:

1 Adım: Blogunuz için Bir Hosting (barındırma) Bulun.

Eğer bir web hosting hesabınız yoksa, blogunuzda yazılarınızı yayınlamak için bir web alanı bulmalısınız. Ücretsiz hosting hizmetleri sunanlar vardır ama ücretli bir hosting servisi ile karşılaştırıldığında oldukça sınırlı özelliklere sahip oldukları görülecektir. Eğer dolu dolu ve ayrıntılı bir blog paylaşımı yapmak istiyorsanız belirli bir ücret karşılığında bir hosting (site barındırma) hizmeti almalısınız.

2. Adım: Blogunuzu Kişiselleştirin.

Blog yazılımlarının çoğu blogunuzu kişiselleştirmek için gerçekten bazı eklemelere izin vererek ücretsiz özellikler sunmaktadır.

Blogunuzun içeriği ile uyumlu bir tema bulun ve varsayılan temanızı değiştirin. Bu temaları isterseniz düzenleyebilir ve renk seçenekleri ile oynayabilirsiniz. Üstelik HTML bilginizde varsa temanın kodlarını değiştirmenizde mümkün. Bu konuda bol miktarda ücretsiz tema sunan bir çok site bulunmaktadır.

3. Adım: Kendi Linklerinizi Ekleyin.

İlave olarak Blogroll gibi bir listede linklerinizi yayınlayın. Tweet, Facebook veya diğer sosyal ağ sitelerinin Bookmarking hizmetini sunun.

Bunu da Oku:  Blogunuzun Ziyaretçisini Artırın

4. Adım: İçerik Ekleyin.

Bloglama yapın. Yani içerik yayınlayın, yazı yazın. Benzersiz içerik yazmanız, daha fazla ziyaretçi çekmek için en iyi yol olacaktır.

Kolay gelsin

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (2)

  1. havva

    çok güzel bir site

    anlatımlarınız çok güzel
    tebrik ediyorum gerçekten

  2. SessizCrew

    Blog’lamaya nasıl başlayabilirim sorusunun tam yanıtı bu olsa gerek gerçekten güzel bi makale olmuş :) bilmeyenler ıcın baya bi faydalı olucagının kanısındayım :)

Yorum Yap