WebMaster 25 Şubat 2011

Grafik Oluşturma ve Metrik Değiştirme

\"GoogleYeni AdSense arayüzünde birçok değişiklik yapılıyor. Her hafta ise yeni AdSense arayüzünü kullanmaya ilişkin ipuçları Google AdSense Blog sitesinde veriliyor.

Eğer siz de bir Adsense Yayıncısı iseniz kullandığınız reklam biçimlerinden gerçekte hangisinin daha iyi performans sergilediğini merak mı ediyorsunuz? Öyleyse yeni eklenen bir özellik sayesinde grafik oluşturma ve metrik değiştirme özellikleriyle artık bunu yapabilirsiniz. Hesabınızda bir reklam birimi oluşturup kaydettiyseniz, artık reklam boyutları raporunuzda bunu yapmanın kolay bir yolunu bulacaksınız. Nasıl mı?

Performans Raporları sekmesine gidip reklam boyutları raporunu seçerek işe başlayın. Her bir biçimin yanındaki kutuları işaretleyin ve ardından Tablo düğmesini tıklayın.

\"Adsense_TR\"

Bu işlem, aynı grafikte karşılaştırma yapabilmeniz için, seçtiğiniz her iki reklam biçiminin kazançlarını bir arada gösterir.

Kaynak

Bunu da Oku:  Blogcunun Temel Araçları

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap