Google Arama Trendleri, E-Posta Aboneliği Sundu

Google Trends, sorguladığınız anahtar kelimelerin ne kadar sıklıkla arandığını sunan ve bunların belirlenen zaman içindeki değişimlerini grafik olarak sunan bir hizmet. Geçtiğimiz dönemde ise eklenen yeni özelliklerle yeteneklerini daha da geliştirdi. Son olarak ise Google, Arama Trendleri için güncel popüler aramaları e-posta ile alabilmek için abonelik hizmeti başlattı.

Google Trends

 

Google Trends (Arama Trendleri) dünya ve Türkiye genelinde öne çıkan aramaları analiz ediyor. Artık e-posta aboneliği sayesinde  kullanıcılar, ilgili siteye gitmek zorunda kalmadan, istenilen konular hakkında istenilen sıklıkta e-posta bildirimi alabilecekler.

Arama Trendleri sayfasında yer alan Abonelikler bölümünden yeni güncelleme ekleyerek herhangi bir kelime ya da kelime grubu hakkında dönemlik raporlar alabilirsiniz.

google trend abonelik ekle

Bu servis ile e-postaların ne sıklıkta gönderileceğini belirleyebilirsiniz. Sıklık süreleri haftada bir kez ve ayda bir kez şeklinde iki seçenek ile sunuluyor. Hangi ülke ile sınırlı tuttuğunuzu da aynı şekilde belirleyebilirsiniz.

Bu yazı 54 kez okundu

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap