Devre Dışı Bırakılmış Adsense Hesapları

Geçersiz tıklamalar veya başka nedenlerden dolayı Adsense hesapları devre dışı bırakılabiliyor. Bu durumdan ötürü birçok webmaster problem yaşamıştır. Forumlarda bu konu ile ilgili birçok soru soruluyor ve çözüm aranıyor. Bende bu konuya değinmek ve sizi aydınlatmak istedim.

Geçersiz tıklamalar nedeniyle devre dışı bırakılmış hesaplarla ilgili sorunlarınızı aydınlatacak açıklamaları dikkatle okuyunuz:

lightbulbGeçersiz tıklamalar nedeniyle devre dışı bırakılmış hesabınız ile ilgili sorularınızın cevabını, Devre Dışı Bırakılmış Hesap SSS‘i sayfasından bulabilirsiniz. Sorularınıza öncelikle bu sayfadan çözüm bulun.

lightbulb Geçersiz tıklamaların birçok farklı kaynağı olabilir. Bunlar; kendi reklamlarını tıklayan veya ziyaretçileri kendi reklamlarını tıklamaya teşvik eden bir yayıncı, otomatik tıklama araçları veya trafik kaynakları, robotlar veya diğer aldatıcı yazılımlar tarafından oluşturulan tıklamalar veya gösterimler olabilir. Ancak, Google’ın belirttiği üzere geçersiz tıklamalar bunlarla sınırlı değildir.

lightbulb Devre dışı bırakılmış bir hesabın forumlarda tartışılması, o hesabın yeniden etkinleştirilmesini sağlamaz. Hesabı etkinleştirmenin tek yolu, yukarıda belirttiğim SSS sayfasındaki itiraz formunu detaylarıyla birlikte doldurup göndermektir. Ayrıca birden fazla itiraz formu göndermeyin.

lightbulb Adsense hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini sağlamak için yaptığınız itiraz, reddedilmiş ise yeni bir AdSense hesabı oluşturmanıza izin verilmez.

lightbulb AdSense politikalarını okuyun ve sitenize bu kapsamda çeki düzen verin.

lightbulb Adsense hesabınızda sıradan olmayan bir tıklama etkinliği farkettiyseniz, şu formu bilgilendirme yapın.

lightbulb Geçersiz tıklama nedeniyle devre dışı bırakılan hesap sahiplerine ödeme yapılmaz.

Bunu da Oku:  Google Elektronik Gitar Çılgınlığı

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Devre Dışı Bırakılmış Adsense Hesapları” için 3 yorum

  1. google zaten tuhaf bir yönetim biçimi var hataya gelmiyor hemen askıya alıyorlar hesabı ve ödeme yapmadıklarıda oluyor bu sebeblerden dolayı reklam yayıncıları dahada dikkatli olmalıdır bence

  2. Merhabalar. Hocam iyi hoş yazmışsınız da ben adsense başvurusunda bulundum, reklam falan yoktu, Sabah bi baktım hesabın bu sebepten dolayı askıya alındı diyor. Nette aradım bir çok kişi bundan mağdur ama cevap yok. Zaten itiraz da bulununca da senin adsense hesabın yoktu diyor. Ne iş anlamadım.

Yorum Yap

umraniye ankara
ümraniye escort