Web Dersleri 22 Ocak 2013

Dreamweaver ile Farklı Resim Düzenleme Uygulaması Belirleme

Dreamweaver ile birlikte harici resim düzenleme programlarını kullanmak isterseniz, bazı ön tercihleri belirlemeniz yararlı olacaktır. Şöyle ki photshop ön tercihli bir resim düzenleme programı olarak belirlenmişse ve bilgisayarınızda kurulu bir photoshop programı yoksa siz Paint uygulamasını öncelikli tercih olarak belirleyebilirsiniz.

 

[to_like]

Bu tercihi yapmak için önce Edit menüsünden Preferences seçeneğini tıklayın.

\"resim

Açılan pencerede sol taraftan File Types/Editors seçeneğine tıklayın. Var olan medya dosya uzantılarının bir listesi görünecektir. Listeden değiştirmek istediğiniz uzantıyı tıklayın. Sonra sağ taraftaki Editors bölümünde bu medya tipi için atanmış uygulamayı görebilirsiniz. Bu örnek için Photoshop uygulamasının öncelikli olduğunu Primary açıklamasıyla görebilirsiniz. Eğer bu medya tipini açması için başka bir uygulama atamak isterseniz, \”+\” düğmesine tıklayın.

\"resim

Açılan pencerede uygulamayı seçtikten sonra düğmesini tıklayarak listeye ekleyebilirsiniz. Başka bir uygulamayı öncelikli editör olarak kullanmak isterseniz, ilgili uygulamayı seçtikten sonra Make Primary düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu değişiklikleri kaydetmek için OK düğmesine tıklayın.

[/to_like]

 

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap