Web Dersleri 29 Ocak 2013

Arka Planı Resim Dokusuyla Kaplamak

\"dreamweaverBir resmi HTML etiketlerini kullanmadan sadece CSS özelliklerini kullanarak kolayca web sayfanızda arka plan olarak tanımlayabilirsiniz.

 

[to_like]

Bunun için CSS panelindeki body etiketini çift tıklayın. İletişim penceresi belirdiğinde soldaki Background seçeneğini tıklayın. Daha sonra arka plan resmini seçmek üzere Browse düğmesini tıklayın.

\"arka

Ardından resmi seçtikten sonra OK düğmesini tıklayın. Seçilen resmin tekrarlanma sayısını Background-repeat açılır kutusundan, arka planın yatay ve düşeydeki konumunu ise position açılır menülerinden seçebilirsiniz. Arka plan resminin bütün boş alanlarda tekrarlayarak görüntülenmesini istiyorsak bu alanları olduğu gibi boş bırakabilirsiniz. Ardından OK düğmesine tıklayın. Sayfada herhangi bir değişiklik olmadığını görebilirsiniz. Şimdi değişiklikleri kaydetmek için önce File menüsünü ardından Save All seçeneğini tıklayın. Ardından sonucu görüntülemek için Preview menüsünden bir tarayıcı başlatın.

[/to_like]

 

Bunu da Oku:  Dosya Uzantıları

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: