Teknoloji 1 Kasım 2011

Nokia, Bedava 25.000 Cep Telefonu Verecek

\"nokia-800\"Nokia\’nın yeni akıllı telefonlarını Londra\’da tanıttı. Cep telefonlarında Windows Phone işletim sistemini kullanan Nokia,  Microsoft ile işbirliği yapıyor. Bu tanıtımla Nokia ve Microsoft ikilisine çevrilen gözler bir gelişme daha gördü. Nokia, 25.000 cep telefonunu ücretsiz olarak yazılım geliştiricilere vereceğini duyurdu. Yani Nokia-Microsoft ikilisi, 25.000 adet Windows Phone işletim sistemli \”Lumia\” cep telefonunu ücretsiz olarak geliştiricilere sunuyor. Böylece yazılım geliştiricilerini Windows Phone platformuna özel yazılım geliştirmeleri için teşvik etmek.

Çünkü günümüzde telefonların donanım özellikleri kadar barındırdığı ve sahip olduğu uygulama yazılımı çeşitliliği de çok önem kazandı.

Nokia Lumia 800 cep telefonu 3.7 inç\’lik bir ekrana ve 1.4 GHz tek çekirdekli bir işlemciye sahip olup 142 gr ağırlığında. 8 MP kamera çözünürlüğü, 9.5 sa konuşma süresi, HD video izleyebilme, Bing, Internet Explorer 9, HTML5, Wi-Fi uygulamaları, 16 GB toplam kullanıcı hafızası, 7 sa maksimum video oynatma süresi gibi üstün teknik özelliklere sahip göz alıcı bir telefon. Diğer sahip olduğu özellikler ise şunlar:

E-posta çözümü:

Gmail

Yahoo Mail

Mail for Exchange

Diğer e-posta hesapları

Windows Live / Hotmail

E-posta protokolü:

POP3

SMTP

IMAP4

Mesajlaşma:

IN

MMS

SMS

Belge biçimi:

PDF

Kelime

Excel

OneNote

Powerpoint

Ses özellikleri:

FM Radyo

Müzik çalar

Ses Akışı

Bluetooth Stereo

Ahizesiz Kullanım Hoparlörü

Aktif Gürültü İptal

Ses Kaydı AAC stereo, 48kHz

Bunu da Oku:  Nokia 700 Detaylı Özellikler

Video özelliği:

Video oynatıcı

Video kaydedici

Video streaming

Kamera video formatı:

MPEG-4

Nokia Lumia 800 Cep Telefonundan Görüntüler:

\"Nokia

\"Nokia

 

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. serdar

    Sonunda nokia bişeyler yapmaya başladı. Fakat bütün bunlar android tekelini kırmaya yetermi?

Yorum Yap