Teknoloji 6 Haziran 2011

Inverter Klima Sistemleri

\"inverter

Inverter klima sistemleri özellikle apartmanlar ve hafif ticari alanlar için oldukça konforlu, ergonomik ve ekonomik çözümler sunuyor. Tasarım yönünden sağladığı esneklik ve her ihtiyacı karşılayabilecek kapasitedeki dış üniteleri ile geniş ürün yelpazesine sahip bu teknoloji ürünü için Arçelik kalitesini tavsiye ediyoruz.

Inverter klimalar, kışın -15 C ye kadar ısıtma, yazın 46 C ye kadar soğutma yapabiliyor. Bu ısı değerlerinde yüksek performanslı çalışabiliyor.

İklimlendirilen alanda konfor şartlarına göre enerji tasarrufu yapılabiliyor. Söz konusu enerji tasarrufu konvansiyonel klimalar ile kıyaslandığında %70’lere ulaşabilmektedir. Ayrıca normal klimalara göre ortamı ısıtma veya soğutma hızı %20 daha fazladır.

Inverter klima sistemleri ile ısınmanın enerji maliyeti, doğalgazlı sistemlere göre %33’a varan oranlarda daha tasarruflu iken, elektrikli ısıtıcılara göre %65 daha tasarrufludur.

Inverter klimalar, birçok ünite seçeneklerine de sahiptir. Örneğin; Plasmalı duvar tipi, Mirror duvar tipi, Gizli Tavan tipi gibi.

Inverter klimalar; evlerin, villaların, ofislerin, mağaza ve ticari alanların her türlü ısıtma veya soğutma ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Bunu da Oku:  Q.bo ile Tanışın!

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. İnverter klimalar hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler..

Yorum Yap