Teknoloji 29 Ocak 2012

GSM Sektöründe Şikayetleri En İyi Yöneten Marka

\"GSM\"GSM Sektöründe geçtiğimiz yıl, şikayetleri en iyi yöneten marka Turkcell oldu.

30 bin GSM abonesinin bir site üzerinden gönderdiği şikayetler, şikayetlerden duydukları memnuniyet puanlamaları ve anket sonuçlarına göre sonuçlanan raporda şikayetleri en iyi yöneten marka Turkcell olup ikinciliği Vodafone üçüncülüğü ise Avea aldı.

Turkcell, abone sayısına oranla şikâyet sayıları ve şikâyetleri cevaplama süresi açısından diğer iki firmadan daha önde. Fakat diğer firmalar arasında şikayetleri cevaplama oranı açısından pek bir fark görünmüyor.

Şikayetleri yönetme süreci ve sonuçtan memnuniyet duyma yönünden ise Turkcell rakiplerine üstünlük sağlıyor. Ayrıca en düşük şikayet oranı ise yine Turkcell firmasında… En yüksek şikayet oranları ise Avea firmasında oluyor.

 

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Ercan arkun

    Fatura dönemi 24 şubat 24 mart olan dönemde 7 martta Avea ya geçiş numara taşıma yaptım fakat fakat turkcel benden 7 mart 24mart atrasınd akullanmadığım hizmetin bedelinide tahsil ediyor böyle bir şey nasıl olur hizmet vermeden parasını almak, umarım bunlarıda reklamlarında anlatırlar.

Yorum Yap