Elektrikli Otomobiller için Şarj Üniteleri

elektrikli otomobillerYüzde 100 elektrikli otomobillerin çeşitli ülkelerde yollara çıkmasıyla beraber, şarj üniteleri de kurulmaya başlandı. Bunlardan biri olan General Electric şirketinin otomobil sarj unitesi WattStation, 2011’den itibaren Amerika’da park yerlerine yerleştirilecek. Bu üniteler,12-18 saat yerine 4-6 saatte şarj yapabilecek.

Günümüzde elektrikli otombillerin yaygınlaşmasıyla birlikte doğan ihtiyaçtan dolayı şarj üniteleri de teknoloji piyasasını hareketlendiriyor. Türkiye’de de kurulduğunu duyduğum şarj isttasyonları bu yıl oldukça yaygınlaşacağa benziyor.

Amerika’da kurulacak olan şarj üniteleri yani WattStation, görüldüğü üzere oldukça şık bir tasarıma sahip. Bakalım bi bu teknolojinin neresinde kalacağız?!

WATTSTATION

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Elektrikli Otomobiller için Şarj Üniteleri” için bir yorum

  1. Valla biz bu teknolojinin neresinde kalırız bilemiyorum ama umarım Türkiyede de hızla yayılır. Benzin fiyatları aldı başını gitti çünkü. Benzine alternatif şeylerin yayılması şart bence.

Yorum Yap