Teknoloji 26 Mayıs 2010

Dünya Bu Stadyumu Konuşacak

\"stadyum\"2010 Dünya Kupası\’na sayılı günler kala Katar başta olmak üzere 10 ülke, 2022 Dünya Kupası\’na ev sahipliği yapabilmek için kıyasıya yarışa girdi. Katar, bu amaç doğrultusunda teknolojiden sonuna kadar faydalanan 5 yeni stadyum projesini kamuoyuyla paylaştı.

Dünya, 2010 \’nı bekleyedursun, Katar başta olmak üzere bazı ülkeler, daha şimdiden 2022 Dünya Kupası için kendi stadyumlarını hazırlamaya başladılar bile…

2022 Dünya Kupası\’na ev sahipliği yapmak için aday olan Katar, bu doğrultuda 5 yeni stadyum projesini dünyaya duyurdu. Bu stadyumların en büyük özelliği ise teknolojiden fazlasıyla yararlanacak olmaları…

Güneş enerjisiyle elektrik ihtiyacını karşılayacak olan stadyumlar, güneş ışığını kullanırken diğer yandan da içerisinde bulunan dahili klimalar sayesinde stadyum içi sıcaklığı 28 derecenin altında tutmaya çalışacak ve böylece yaz günleri sıcaktan kavrulan taraftarlar da rahat nefes alacak.

10 ülkenin ev sahibi olmak için kıyasıya yarıştığı 2022 Dünya Kupası\’na ev sahipliği yapacak ülke ayında belli olacak.

İŞTE KATAR\’IN EN TEKNOLOJİK STADYUMLARI

Kaynak: Hürriyet
Bunu da Oku:  Intel Developer Forum 2012 (IDF2012) Başladı!

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: