Teknoloji 14 Ağustos 2016
1TL

Bakır Madeni Paralar ile Laptop Soğutulur mu?

Bu ilginç başlık ile belki bir fikri de paylaşmak istedim. Çok ısınan laptop için belki bir şekilde derman olabilecek bir çözüm olabilirdi. Bu fikir aşağıdaki tweet paylaşımını gördükten sonra çıktı:

laptop soğutma

Eğer yeterince bakır oranı yüksek yeterince bozukluğunuz varsa, bozuklukları yukarıdaki gibi laptop’unuzun üzerine sıralayarak soğutmayı deneyebilirsiniz. Tabii tweetde paylaşılan laptop MacBook olduğu görülüyor. Haliyle buradan şu kanaate varılabilir: Bozuk para ile soğutma yöntemi belki metal yada alüminyum kasalı latoplarda işe yarayabilir.

Bu arada bir dipnot paylaşmak isterim. Türk Lira’sındaki bakır oranları yaklaşık %80 değerindedir. Bu da bizim bozuk paralarla işimizi görür diye düşünüyorum.

Isınıp kapanan veya sıcak klavyesiyle sinirinizi bozan laptop’unuzu soğutmak için her şeyi yapar mısınız? Cevabınız evet ise bu yöntemi deneyip sonuçları bizimle paylaşırsanız memnun olurum.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap