Site Tanıtımı 12 Mart 2011

Kral Oyun Oyna

\"kralEbeveyn olarak, çocuklarımıza her konuda yardımcı, destek ve rehber olmak bizlerin asli görevidir. Onlara neyin doğru olduğunu göstermek ve ona zararı olabilecek olaylardan kaçınmasını öğretmek bizim sorumluluğumuzdur.

Oyun konusunda da bu kriterlere uymak zorunda olduğumuzun da hepimiz farkındayız. Ona; kendisini, el becerisine ve zekâ gelişimine yardımcı olabilecek oyunlar oynaması konusunda yardımcı olmalıyız.

Çocuğunuzun günlük yaşamın ve ders ortamının vermiş olduğu stresten uzaklaşıp, rahatlaması stres atması için rahat oyun oynayabileceği bir ortam hazırlamalısınız. Böyle bir ortamda çocuğunuz bazen kendi yaşıtı bir arkadaşı ile bazen büyükleriyle veya kendi başına oyun oynamayı tercih edebilir.

Arkadaşları ile oynayacağı oyunlar sayesinde paylaşmayı pekiştirir, daha sosyal bir hal kazanır. Oynayacağı oyunlar sayesinde fiziksel, zihinsel ve el becerisi yönünden gelişmeler sağlar. Arkadaşları ile oynayacağı oyunlarda zaman zaman tartışmalar yaşayabilir. Bu gayet doğal bir durumdur. Böyle durumlarda çocuğunuz yaşadığı olay karşısında mücadele etmeyi öğrenecek, çözüm yolları üretmeye başlayacaktır. Şüphesiz ki bu da kişiliğinin gelişimi bakımından oldukça önemli bir durumdur.

Ebeveynler oyun seçiminde dikkat olmalılar. Aksi halde, farkına varmadan çocuğun yaratıcılığını ve girişimciliğini engelleyebilir. Bu durum ise anne-baba ile olan ilişkiyi gerer.

Sizlerde, çocuğunuz internete oturup arama motoruna kral oyun yazarak çıkacak sonuçlarda kral oyun sitelerinde kendi kişisel zevklerine uygun oyunları tercih edebilir. Ayrıca arama sonuçlarında yer alan bazı oyun sitelerinden flash oyun indir seçeneklerini kullanarak bilgisayarına oyun indirebilir. Böylece internete bağlı olmadığı zamanlarda da kendi bilgisayarında rahatlıkla oyun oynayabilir. Bu noktada en güzel oyun sitelerinden birine örnek vermek gerekirse www.oyuniki.com tavsiye ederiz. Burada kendi kişiliğinin gelişimine katkı sağlayacak sizlerinde yardımıyla oyun tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Oyuniki.com bu konuda sizlere çeşitli alternatifler sunacaktır.

Bunu da Oku:  Wolfteam Oyununu Nasıl Yüklerim?

Çocuklar kral oyun oynayarak en güzel oyunu seçip sürekli olarak o oyunu da oynayabilir.

Oyun, çocukların vazgeçilmezidir. Bunu unutmamak lazım…

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. ATAKAN

    Oyun bitti.

Yorum Yap