Kız Oyunları

Kız çocukları erkek çocuklarına oranla daha sakin ve mütevazi oyunları tercih ederler. Bu durum internette oynanan oyunlarda da geçerliliğini korur. İşte bunu düşünen oyun üretcileri, kız çocukları için farklı kategorilerde oyunlar hazırlar. Bu oyunların başında ise en çok tercih edilenler olarak barbie oyunları, sue oyunları, giydirme oyunları ve dekor oyunları gelmektedir.

Kız çocuklarının oynamaktan zevk aldığı kız oyunları kategorisindeki barbie oyunu da kendi içinde çeşitlilik gösterebiliyor. Yani yeri geldiğinde barbie bebeği çeşitli elbiselerle donatan çocuklar, yeri geldiğinde farklı makyaj teknikleri ile barbie bebeği süsleyebiliyorlar. Giydirme oyunlarında genellikle oyunun kahramanı bir kız olur ve o oyun kahramanı çeşitli kıyafetler yardımı ile giydirilir. Fakat artık oyunda sadece kızlar giydirilmiyor. Yeni yapılan oyunlar da artık erkekler de giydirilebiliyor.

Bunun yanı sıra kız çocukları sue oyun grubundan olan en güzel kız oyunları ile vakit geçirmeyi seviyorlar dersek yalan olmaz. Çünkü içeriğindeki oyunlar bakımından tam anlamı ile kız çocuklarına göre olan sue oyunları, bebek oyunları, yemek oyunları ve giysi oyunları ile zenginlik kazanıyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Kız Oyunları” için bir yorum

  1. Gerçekten yazara katılıyorum, kız oyunları kategorisi çok önem teşkil eden bir yer, yapaılan ve yayınlanan yer oyunun çok ince bir elekten geçmesi gerekmektedir. Çocukların ahlaki, kültürel değerlerini değiştirmeyecek kalitede de güvende olması için oyun yayıncıları olarak bizlerede çok iş düşüyor.

Yorum Yap