Site Tanıtımı 26 Şubat 2011

İş mi Arıyorsunuz?

\"işTürkiye\’nin en büyük sorunu ne diye 100 kişiye sorsak en az 90\’ından \”işsizlik\” cevabını alıyoruz artık ve en kötüsü de gençler başta olmak üzere herkes bu durumda alıştı. Bu Türkiye için hiç de iyi bir gelişme değil. Fersah fersah iş ilanları gazetelerde, dergilerde yer alıyor ancak aradıkları özellikler öyle şeyler ki iş arayanların iş bulabilmesi imkansız gibi. Artık personel arayanlar en az 3-4 dil bilen, en az 3-4 farklı firmada iş tecrübesi olan birikimli işçiler arıyor ancak üniversite mezunu işsizler de bu koşullardan dolayı hiçbir işe alınmadıktan sonra nerede tecrübeli hale gelecek başka bir tartışma konusu. İş arayanlar topluluğunun büyük bölümü 20-30 yaş aralığında ancak bir yandan da bakıyoruz 50-60 yaşında adamlar hala çalışıyor. İşsizliğe çözüm önerilerinden biri erken emeklilik ve gençlere yeni imkanlar tanınması ancak bu çözümsüzlük daha uzun yıllar sürecek gibi.

Sizlere az sonra önereceğimiz sitede güncel iş ilanları, eleman arayanlar, personel alımları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. İşkur izmir için iş ilanlarının da yer aldığı sitede belki siz de personel bulabilirsiniz. http://www.sinavportali.com adresinden yayın yapan sitede Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası gibi önde gelen kuruluşların ilanlarına da ulaşabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Anonim

    bende. buradan avea yetkililerine sesleniyorum internet sınırsız diye beni kandırdılar.

Yorum Yap