Site Tanıtımı 8 Kasım 2010
komik oyunlar

Kral Oyun

Flash web animasyon programıdır. Bu program sayesinde birçok oyun programlanabilmektedir. Çeşitli resimleri, çizimleri bu program sayesinde istediğimiz zamanda hareket ettirerek, istediğimiz sesleri yükleyerek çeşitli oyunlar ve animasyonlar yapabiliriz. Aynı zamanda bu program ile internet üzerinde çeşitli hareketli reklamlar yapılabilmektedir.

Kral oyunlar ise internet üzerinden oynayabileceğimiz basit internet oyunlarıdır. Günümüzde birçok internet sitesinde flash oyun bulunur.

Bu sitelere örnek olarak kral oyun sitesini verebiliriz. Bu sitede birçok bedava oyun bulunmaktadır. Zekâ oyunlarından en kral oyunlara birçok kategoride oyun vardır. Yani günümüzde oyun sitelerinin çoğunluğunda kral oyun bulunmaktadır.

Oyun programlayanların flash programını tercih etmelerinin en önemli nedeni, programın çok basit olması ve çok kısa zamanda oyunların programlanabilmesidir. Aynı zamanda çok düşük maliyetlerle oyunlar üretilebilmektedir. Bu program sayesinde amatör bilgisayar kullanıcıları bile oyun programlayabilir. Bu özelliklerinden dolayı da bu program ile yazılmış binlerce oyun internet sitelerinde bulunmaktadır.

Flash oyunlarının bir başka özelliği de düşük dosya boyutuna sahip olmalarıdır. Bu sayede kendi usb belleğimize bile yüzlerce oyun yükleyebilir, bu oyunları istediğimiz bilgisayarda oynayabilir, arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Boyutlarının küçük olması nedeni ile e-posta ile çok kısa zamanda istediğimiz kişiye gönderebiliriz.

http://www.helebioyna.com

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap