Site Tanıtımı 19 Ocak 2013

Dizilerin Rekabeti

Televizyon kanalları Türkiye’de birbirinden güzel programlar ve diziler ile birbirleri ile rekabet etmeye çalışıyorlar. Öyle ki aynı güne, birbirleri ile rekabet edebilecek düzeyde oyuncu ve yapımcı kadrosu ile ilgi çekici senaryoya sahip olan 2 dizi, reytingleri kendi kanallarına çekebilmek için veriliyor.

Böyle olunca da insanlar hangisi takip edeceğine şaşırıyor. Ancak kanallar buna da bir çözüm bulmuş, bu bahsi geçen dizilerin tekrarlarını yayınlayarak başka zamanlarda da bu dizilerin tekrarlarıyla dahi yüksek reyting oranlarına ulaşıyorlar. Elbette yüksek reyting demek, yüksek reklam geliri de demek olduğundan kanallar bu çözüme çok sıklıkla başvuruyor. canlı tv zaman geçtikçe önemini artırmaktadır.

\"canlı

Ama bazen de sadece kendi gününde izlensin, başka kanallar reyting alamasın diye bazı dizilerin tekrarları hiçbir zaman yayınlanmıyor. Özellikle Kurtlar Vadisi gibi yıllardır büyük beğeni ile izlenen diziler, kendi günlerini başkalarına kaptırmamak için bu tür bir uygulamaya gidiyorlar.

Siz de hem Kurtlar Vadisi’nin şuan yayınlayan kanal olan A tv izlemek hem de diğer tüm canlı tv kanallarını izlemek istiyorsanız; www.canlitv.net adresini ziyaret edin.

Bunu da Oku:  Bir Tıkla Web TV Yayında

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. DBM Web

    Kanallarda varsa yoksa dizi oldu zaten artık televizyon izlemek bile istemiyorum şahsen…

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: