Çocuk ve Oyun Kavramı

çocuk ve oyunOyun denince akla çocuk, çocuk denince de akla oyun gelir. Bu iki kavramda birbiri için yaratılmış diyebiliriz. Oyun oynamayan çocuk yok dersek yalan olmaz. Çünkü bu bir gerçek.

Çocuk oyunları, oyuncaklı veya oyuncaksız, tek başına veya arkadaşla oynanabilen psikolojik bir olgudur. Çocuk oyunları cinsiyete ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra çocuklar karma oyun oynama eğilimi de gösterebilirler. Ayrıca geneli olmamakla birlikte bazı çocuklar kendi yaş grubu ile değilde, kendinden yaşça küçük veya büyük yaş grubu çocuklarla oyun oynamaktan hoşlanırlar. Bu da çocukların zekâ durumu ile bağdaştırılır.

Fakat böyle durumlarda ilk akla gelen çocuğun zekâ düzeyi olmamalıdır. Bunla birlikte bu tür durumlar çocuğun sosyal olgunluk yapısını da ifade edebilir. Çocuk oyunları, çocukta birikmiş olan enerjinin zararsız bir şekilde kullanılmasında yardımcı olan etkenlerin başında gelmektedir. Grup olarak oynan bir çocuk oyunu, çocukların sosyal gelişimi ve uyumu açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde çocukları ekran başına bağlayan bilgisayar oyunlarının çocuklar üzerinde ki olumlu ya da olumsuz etkileri tartışmaya açıktır. Fakat en azından onlar bilgisayar başında iken eğlenceli ve yaşına uygun oyun oynamalarını sağlayabiliriz. Tam bu noktada size önereceğim webcam oyunları sitesi ile bunu çözmüş olacaksınız. Hem çocuk hem de ailece oynayabileceğiniz bu eğlenceli site ile mevcut web kameranız aracılığıyla PC önünde hareketleriniz ile oyuna yön verebilir, oyundaki karakterin kendiniz olması dolayısıyla da mutluluğununuz kat kat artacaktır. Sitede yer alan birçok webcam oyunu ile zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamayacaksınız.

Bunu da Oku:  Flash Programı ve Oyunlar

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Çocuk ve Oyun Kavramı” için bir yorum

Yorum Yap