Buluta Taşının, Program Kurmaktan Kurtulun!

bulutBulut teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birilikte, yenilenen Tamindir.com sayfalarında bulut teknolojisi ile çalışan ”Web Uygulamaları” na sayfalarında yer vermeye başladı. Bu web uygulamaları ile bilgisayarınıza kurulum yapmadan ve bilgisayar kaynaklarını tüketmeden web üzerinden erişim sağlayıp ilgili uygulamalar ile işlerinizi görebiliyorsunuz.

Web uygulamaları, özellikle mobil cihazlar ve taşınabilir bilgisayarlar da kullanım yönünden artış gösteriyor. Çünkü bulut teknolojisi ile uygulamalar çevrim içi ortamda çalışarak bilgisayar kaynaklarını harcamıyor. Video editörleri, format dönüştürme araçları, resim editörleri, döküman araçları, dosya transfer servisleri gibi daha birçok uygulama artık bulutta çalışabiliyor. Ortalama bir internet bağlantı hızıyla tüm bu servislerden yararlanabiliyorsunuz.

Çok sık kullanmadığınız programları bilgisayarınıza kurmak yerine çevrim içi kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Yani kayıt gerektirmeyen, ücretsiz ve çevrim içi web uygulamalarından yararlanmak daha akıl kârı olacaktır.

Çevrim içi resim editörleri için kaynak linkine tıklayınız! Kaynak: Blog Tamindir

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap