SEO 

Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları

\"sosyalSosyal medyanın popülerliği çok çabuk arttı. Sadece kişilerarası iletişimin bir aracı olarak etkileşimi kolaylaştıran sosyal medya, şimdi işlerini geliştirmek ve online marka görünürlüğünü artırmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir platform olarak hizmet veriyor. Bugün sosyal medya pazarlama, küçük ölçekli işletmelerin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Zamanla küçük işletmeler için sosyal medya pazarlama başarıyı belirleyen olağanüstü bir formül haline dönüşmüştür.

Sosyal medya pazarlama hizmetleri, sadece bir iş sitesinin daha iyi görünmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda web sayfaları planları içerir. İnternet pazarlamanın amacı çevrimiçi bir domain içindeki web sitesini optimize etmektir.

Sosyal Medya optimizasyonu veya SMO, tüm e-pazarlama hizmetlerini kapsar. Bloglar, forumlar, online ağların inşası, video promosyonlar, makaleler ve daha fazlası…

Sosyal ağ siteleri; küçük işletmeleri, sosyal medya pazarlamanın ortaya çıkması ile verimlilik ve etkinlik açısından bir adım daha ileriye götürüyor. Çünkü sosyal ağ siteleri, online tanıtım hizmetlerine yeni bir boyut kazandırıyor. Sosyal ağ siteleri üzerinden reklam ve pazarlama, sadece uygun fiyatlı olmakla birlikte hedefe ulaşmada en kapsamlı yoldur.

Sosyal medya kanallarını paylaşmak ve hedef kitlenin ile etkileşim, marka bilinirliği ile birlikte fikir dağılımı noktasında küçük işletmelere fayda sağlayacaktır.

Küçük işletmeler için sosyal medya pazarlama, olağanüstü bir pazarlama kanalı haline gelmiştir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Sosyal Medya Pazarlamanın Faydaları” için bir yorum

  1. Sosyal medyanin var olan gücü ve SEO ile acısından faydaları gerçekten çok önemlidir.

    güzel bir makale olmus tesekkürler..

Yorum Yap