SEO 24 Ağustos 2011

Link Alımı ve Önemi

\"baclinkGoogle Caffeine güncellemesinden sonra backlink ve link alımı önemini korumaya devam etti ve hatta arttı diyebilirim. Çünkü backlink; bir anlamda size geri dönen link demektir, yani sitenize kazandırdığınız linktir. Fakat bu tek tip değil de birbirinden farklı sitelerden alınan backlink yarar getiriyor. Çünkü artık tek tip alınan backlinkler fayda sağlamıyor. Özellikle sadece bloglardan alınan linkler de buna dahildir. Çok farklı alanlardaki sitelerden link almak gerekiyor.

Backlink çalışmaları, web dizin ve forumlara ekleme şeklinde olabilir. Bu arama motoru sonuçları sıralaması için oldukça önemlidir. Bu noktada backlink çeşitliliğini göz ardı etmemek gerekir. Örneğin; \”tatil\” kelimesinden link alımı yaptıysanız bunun yanında tatil yerleri, tatil fırsatları, ekonomik tatil, tatil turları gibi kelimelerden de link almak gerekir. Sadece aynı kelimeden link alırsanız Bomb filtresiyle karşı karşıya kalırsınız.

Eğer siteniz yeni ise filtre riski düşük teknikler kullanmalı sonrasında yavaş yavaş dizin, yorum ve link alımı gibi çalışmalar yapılmalıdır.

Bunu da Oku:  Örgütsel Grafikler: Google, Apple, Facebook vs.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Emir Kökten

    gerçekten gerkeli bir bilgi

Yorum Yap