Scratch 21 Kasım 2017
scratch

Scratch Eğitimi Ders Videolarım Yayında!

MIT tarafından geliştirilen Scratch, çocuklar için geliştirilmiş bir görsel programlama uygulamasıdır. Kodlama yapmayı zevkli kılan program ile tut-bırak yöntemi ile kod bloklarından istediğiniz animasyon veya oyunu yapabilirsiniz. Bu konuda ile ilgili daha önce burada sizlerle paylaşmıştım. Ayrıca Scratch ile ilgili çeşitli ders notları veya kaynaklara erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

http://scratch.mit.edu/scratch2download/ linkinden offline editörü bilgisayarınıza indirebilir veya https://scratch.mit.edu adresinden çevrimiçi çalışabilirsiniz. Eğer offline editörü kullanacaksanız bilgisayarınızda Adobe Air yüklü olması gerekiyor.

Scratch ile ilgili ders videoları çekmeye başladım ve artık scratch eğitimi ders videoları konu başlığı altında burada paylaşmak istedim. Gayet açık ve anlaşılır bir dille anlatmaya çalıştığım derslerden umarım faydalanır ve yorumlarınızı eksik etmezsiniz. Bu sayfayı sürekli güncellemeye çalışacağım fakat siz kanalıma abone olmayı da UNUTMAYIN ;) Kanalıma abone olarak yeni videolar yüklediğimde ilk siz haberdar olacaksınız.

YouTube kanalım için buraya tıklayın

Scratch Offline Editörü Tanıyalım

Ders 1 – Kuklayı Yürüt

Ders 2 – Çapraz Yürüme

Ders 3 – Harf Canlandırma

Ders 4 – Yön Tuşları ile Karakteri Hareket Ettirme

Ders 5 – Yeni Karakter ve Kılık Oluşturma

Ders 6 – Scratch Yönler

Ders 7 – Kendimi Tanıtıyorum

Ders 8 – Kare Çizelim

Ders 9 – Renkli Daire Çizelim

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Sultan

    hoca çok guzel olmuş

Yorum Yap