Windows XP Desteği Sona Eriyor

Windows-XP12 yılın sonunda artık Microsoft, Windows XP için 8 Nisan 2014 tarihinde teknik desteğini bitiriyor. Windows XP desteğinin sona ermesi ile Microsoft, kaynaklarını kullanıcılarına en iyi ve en yeni bilgisayar deneyimini sunmak üzere harcayacak.

Teknik desteğin sona ermesi XP kullanıcıları için ne anlama geliyor?

Desteğin sona ermesi demek Windows XP ile ilgili yazılım güncellemelerinin yayınlanmayacağı anlamına geliyor. Bu güncellemeler bilgisayarımızın daha güvende olmasına yardımcı oluyordu. Güncellemeler olmadan bilgisayarınız zararlı virüslerin, casus yazılımların ve diğer kötü amaçlı yazılımların tehditlerine açık hale gelebilir, bu da veri kaybı ve düşük performans ile sonuçlanabilir. Son yapılan analizlerde Windows XP işletim sisteminin güvenlik düzeyinin üst sürüm işletim sistemlerine göre daha düşük olduğu görüldü. Bunu önlemek ve güvenlik sorunlarıyla karşılaşmamak için işletim sisteminizi yükseltmenizi öneriyoruz. Bu noktada windows 7 veya windows 8 seçeneklerinizden biri olabilir. Tabii bilgisayarınızı Windows’un en son sürümüne yükseltmek daha akıllıca olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap