Opera Mini Nedir? Nasıl İndirilir?

Akıllı cep telefonlarında en çok kullanılan web tarayıcılardan biri olan Opera Mini nedir, nasıl kullanılır ve nasıl indirilir? SBu soruların cevabı makalemizde, okumaya devam edin.

Opera Mini Nedir?

Opera Software firması 1995 yılında Norveç’te kuruldu ve ilk defa 2004 yılında proje aşamasında ortaya çıkan Opera Mini, günümüzde akıllı cep telefonlarında en çok kullanılan tarayıcılardan biri oldu. Opera Mini, 50 Milyon’u aşkın kullanıcısı ile farklı platformlarda dahi sayısını arttırmaya devam ediyor.

Opera Mini, resmi olarak 2007 yılında kullanıma sunuldu. Chrome gibi mobil platformdaki diğer tarayıcılardan farklı yapan birtakım özellikleri var. Örneğin Opera Mini’nin, zeebo adındaki bir konsola geldiğini neredeyse kimse bilmiyor. Ayrıca günümüzde pek tercih edilmeyen plaftormlardan olan Bada, Symbian, Windows Mobile gibi işletim sistemli cihazlarda da hala yer alıyor. Üstelik halen bu işletim sistemlerinden birine sahip bir cihaz kullanıyorsanız m.opera.com adresine girerek Opera Mini indirebilirsiniz.

Opera Mini, güvenli ve kullanışlı web tarayıcılardan biridir. Güvenlik ve veri gizliliği konusunda hiç tereddüt etmeyin. Hızınızdan kesilme olmadan ve sekmelerde hızlıca geçiş yapma imkanı sunuyor. Diğer bir özelliği ise gezindiğiniz sayfaları kaydedebilmesi. Bu sayede internete bağlı olduğunuzda daha sonra okumak istediğiniz sayfaları kaydedebilir ve çevrimdışı iken bu sayfalara erişebilirsiniz.

İndirme Adresleri

Buraya tıklayarak Android için Opera Mini indir

Buraya tıklayarak iOS için Opera Mini indir

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum Yap