Internet 19 Temmuz 2010

Google, İzmir\’den 1 Türk ile Anlaştı

\"google\"Arama motoru Google \’ın sahibi Google şirketinin, Avrupa\’nın yazılım üssü İrlanda\’daki çalışma ekibine, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Murat Yatağan\’ı da aldığı bildirildi. Böylece, 25 yaşındaki Murat Yatağan, dünyada Google genelinde çalışan on Türk arasına girmeyi başardı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi\’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yatağan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü\’nü bitirdikten sonra, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü\’nde yüksek lisansını tamamlayıp, İzmir Ekonomi Üniversitesi\’nde öğretim görevlisi olarak akademik kadroya dahil oldu.

Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girdiği günden beri hayali Google\’da çalışmak olan Murat Yatağan, internet üzerinden iş başvurusu yaptı.

Altı ay süren görüşmelerin ardından Yatağan, Google \’ın İrlanda\’daki yazılım üssünde çalışmak üzere anlaşmaya vardı.

Bu süreçte Murat Yatağan, şirketin davetlisi olarak İrlanda\’ya gitmesinin yanı sıra, video konferans yoluyla 11 kez mülakata girdi.

Kariyerinin ilk işini, her zaman çalışma hayalini kurduğu dünya devi bir şirkette bulduğu için hem sevinçli, hem de heyecanlı olduğunu ifade eden genç yazılımcı Yatağan, heyecanını şu sözlerle ifade etti:

\’\’Google her yazılımcının çalışmak istediği bir şirket. Daha önce, ERASMUS kanalıyla bir süre yaşadığım İrlanda\’ya döneceğim. İrlanda yazılım konusunda Avrupa\’nın merkezi olan bir ülke. Google\’da çalışan az sayıdaki Türk arasında yer alacak olmak gurur verici.\’\’

Bunu da Oku:  Sosyal Paylaşımı En İyi Kullanan Türk Şirketleri

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. hmetA

    yavaş yavaş google Türkleşmeye başlıyor hadi hayırlısı

Yorum Yap