Internet 16 Eylül 2009

3G Fiyaskosu

\"3g\"3G teknolojisi ile neler umuyorduk, ne bulduk! Elin adamı uzaydan chat yapıyor, biz yıllardır  beklediğimiz fakat Avrupa, ABD ve Japonya\’nın yıllar öncesinden kullandığı bu teknolojinin bizde bir fiyaskoya döndüğünü gördük.

3G, Türkiye\’de Temmuz ayının sonunda hizmete girdi. Bu kadar geç hizmete girmesinin sebebi ise GSM operatörü şirketlerinin birbirleri ile inatlaşması.

Türkiye\’de yabancılar tarafından 3G gibi eskimiş kabul edilen bu teknolojiyle yeni tanışan bizler, servislerle ilgili şikayetlere başladık. Bu şikayetler ise devam etmekte. Bir yandan, yoğun reklam kampanyaları ile kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışan operatörlerin bayileri önünde kuyruklar oluşurken, pekçok kullanıcının hatlarını 3G \’ye çevirdiğini duyuyoruz. Diğer bi yandan ise USB modemini alıp bilgisayarına takan kullanıcının hem beklediği yüksek hızı görememekten hem de sık sık hattan düşmeler yaşadığı ile ilgili şikayetler duyuyoruz. Dolayısıyla zaten geciken bu teknolojinin şu andaki durumu oldukça vahim. Operatörlerin soruna bir önce çözümler üretip standartları yükseltmsi gerekiyor. Ancak bu karmaşa içinde tek olumlu gelişme, rekabetten doğan kampanyalar oluyor.

Bakalım, önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmelerle karşı karşıya kalacağız. Hadi hayırlısı :)

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (2)

  1. Emrah
    (Yönetici)

    Teşekkürler.

  2. engin

    güzel yazıydı ve ayrıca sitenizde çok güzel olmuş başarılar.

Yorum Yap