Grafik Tasarım 28 Mayıs 2014
photoshop-dosya-kaydetme

Photoshop Dosya Kaydetme Seçenekleri

Photoshop programında geçerli dosyaya değişiklikleri kaydetmek için Dosya menüsünden Kaydet (Save) komutunu veya değişiklikleri farklı bir dosyaya kaydetmek için Farklı Kaydet (Save As) komutunu kullanırız.

Farklı Kaydet (Save As) iletişim kutusunda çeşitli dosya kaydetme seçenekleri belirleyebilirsiniz. Seçeneklerin kullanılabilirliği kaydettiğiniz görüntüye ve seçili dosya formatına bağlıdır.

As a Copy (Kopya Olarak)
Geçerli dosyayı masaüstünüzde açık tutarken dosyanın bir kopyasını kaydeder.
Alpha Channels (Alfa Kanallar)
Görüntüyle birlikte alfa kanal bilgilerini kaydeder. Bu seçeneği devre dışı bırakmak kaydedilen dosyadan alfa kanallarını kaldırır.
Layers (Katmanlar)
Görüntüdeki tüm katmanları korur. Bu seçenek devre dışı bırakılmışsa ya da kullanılamıyorsa, tüm görünür katmanlar düzleştirilir ya da birleştirilir (seçili formata bağlı olarak).
Notes (Notlar)
Görüntüye notlar kaydeder.
Spot Colors (Spot Renkler)
Görüntüyle birlikte spot kanal bilgilerini kaydeder. Bu seçeneği devre dışı bırakmak kaydedilen dosyadan spot renkleri kaldırır.

photoshop-dosya-kaydetme

Kaynak

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yorum Yap