Grafik Tasarım 3 Ocak 2011

Neden Bir Logo Tasarımı Zorunludur?

\"logoÇok iyi kurulmuş bir iş varsa logo tasarımı şarttır. Bu noktada iş sektörünü çeşitli açılardan anlamak önemlidir.

İş Perspektifi: Logo tasarımı, pazarlamadaki tanınmayı inşa etmek için gereklidir.

Kelimelerden Daha Fazla Bir Görüntü: Grafiklerin yardımıyla iyi bir etki yaratabilir ve bireyin aklında iyi bir izlenim bırakabilirsiniz. İyi bir görüntü, kelime ile karşılaştırıldığında çok daha iyi bir şekilde bellekte kalır.

Kimlik İşaretleri: İyi bir logo tasarımı sizi rakiplerinizden ayırır. Bu işinizin ün ve popülerliğini artırır.

Trend Bir Bakış: İyi tanımlanmış bir logo, kurumsal imajı artırır ve son moda bir dokunuş katar. Sonuç olarak, iş için bir istikrar sağlar.

İyi Bir Pazarlama Aracı: Eğer rakipleriniz arasında kendinizi temsil etmek istiyorsanız, pazarlama, teminat ve formlarınızda logonuzu yerleştirebilirsiniz. Müşterileriniz bununla ilgilenir.

Müşterilerinizle İlişki Kurma: Eğer iyi bir logo tasarımı varsa, müşterilerinizin sizi hatırlaması muhtemeldir. Size istikrar sağlar ve meşhur eder. Müşteri ile ilişkinizi güçlendirir.

Müşteri Psikolojisi: Ürün ve hizmetlerin değeri, müşteriler tarafından değerlendirilir . Bu da işinizin gelişmesine yardımcı olur.

Bir logo müşterileri etkilemek için en iyi seçenektir. İnsan psikolojisi gereği, beyin tarafından gözümüze talep ve teşvik edilir. Bu nedenle, güzel ve çekici bir logo, size çok yardımcı olabilir.

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. NURSAL BERKAY

    Photoshop ile kulağına küpe ışıltısı yapanlar için beyin nakli yapacağız. Hiçbir şey için geç değil. Onları topluma geri kazandırmalıyız

Yorum Yap