Grafik Tasarım 19 Haziran 2009

Bira ve Şarap Temalı Logolar

\"logos\"Şarap temalı logolarda en popüler trend, şarabı bardaksız dökülürken göstermektir. Burada bu tekniği kullanan bir kaç tane örnek olsada, genelde içeceklerde ortak kullanılan bir tekniktir. Aşağıda göreceğiniz gibi, şarap bardaklarının eşsiz şekili, negatif alanın ilginç kullanımlarından biridir. Bu özellikle yemek ve içecek kombinasyonlu logolarda kullanılır. Bira ağırlıklı olarak yukarıdan sembolik köpüklerle taşan tek bir kulplu bardak olarak gösterilir. Bu fikri merkezine almış bir çok dizayn görecekcesiniz şimdi.

for english:

One of the most popular trends among wine related logos was to show the wine poured without a glass. Even though only a few using this technique are featured here, it is a relatively common take on the beverage. As you’ll see below, the unique shape of wine glasses allow for some interesting uses of negative space. This is especially common when the logo is for a food and drink combination. Beer is overwhelmingly represented by a single mug with iconic foam overflowing from the top. You’ll see a variety of designs centered around this idea, now.

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

Yazar Bilgileri

Emrah emrah19may@hotmail.com
1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup DMOZ Editörü, Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni.

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Talat Cemre Can

    Logolar çok yaratıcı.

Yorum Yap